Vířivky Portcril | Art on Spa - Vířivky Portcril
8953
page,page-id-8953,page-child,parent-pageid-8786,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
 

Art on Spa

art-on-spa-pop-art

Inspirace Pop Artem

Ana Dias, narozená v roce 1984 v Portugalsku absolvovala v roce 2006 školu výtvarných umění v  „Escola Superior Artistica do Porto“ (ESAP), kde později vyučovala třídy rytí, litografii a sítotisk.

Ana je umělcem na fotografie, malby a film.Brzy rozpoznala svou vášeň k fascinaci pop kultury, což později vedlo k trvalému hledání důvodu proč komerční umění může být samo o sobě to pravé umění.

S výzvou k tvorbě barvy vířivek se  Ana rozhodla pod neustálým vlivem pop artu k vytvoření chladných, intelektuálních obrazců a také nejednoznačných symbolů moderního světa a přes to má Ana reflexi uměleckého jazyka a formy.

To znamená, že zářící, hladké a omezené barvy jsou neustále vymezené černou stopou a tím přispívá k intenzivnímu vizuálnímu dopadu na tuto vířivku, což umožňuje, že kombinace mezi užitým uměním a abstrakcí vytváří ideální spojení k plné spokojenosti.

galerie

art-on-spa-water-movement

Inspirace pohybem vody

Américo da Costa Dias Pinto narozený v Portugalsku v roce 1965 se od velmi raného věku věnoval umění. Svou první výstavu učinil ve věku 14 let ze které zahájil svou uměleckou kariéru se zaměřením na vyjádření obrazů a soch .

Jeho vášeň pro barvy s jasnými impresionistickými a surrealistickými vlivy není ponořena ve snadném modernismu, nebo povrchových trendech, ale neustále u zpracovaných skladeb zlepšuje barvu, atmosféru a emoce v konečný výsledek klidného prostředí. Po přijetí výzvy malovat vířivky, se nechal Américo Pinto inspirovat pohybem vody reality přenášené v impresionistické sérii prací Claude Moneta  „Vodní Lile “ .

I když je obtížné malovat trojrozměrný objekt, Américo Pinto se rozhodl použít měkký chromatismus – barevný rozptyl, který byl ve výsledku vyjádřeném v harmonii, schopen vytvářet relaxační účinek a nepopiratelnou charakteristiku této vířivky.

galerie

art-on-spa-space

Inspirace vesmírem

Ricardo Moreira ,  se narodil v roce 1981 v Portugalsku a v současné době studuje výtvarné umění v “ Escola Superior Artistica do Porto “ (ESAP). Ve svých pracích zohlednil nové trendy v umění ( např. přizpůsobení a dekorace oblečení ) a zásadně tyto trendy aplikuje na streetart a graffiti jako způsob uměleckého vyjádření. V účinném sloučení dvou kontrastních světů, přírodního a městského, nachází Ricardo Moreira inspiraci pro jeho umělecká díla.

Inspirací pro malování vířivky byl pro umělce odkaz z fotografie družice “ Hubbleova vesmírného dalekohledu “ (NASA) na hvězdy V838 Monocerotis , která překládá svatozář expanze světla kolem vzdálené hvězdy (20000 světelných let od planety Země na vnějším okraji galaxie Mléčné dráhy).

Bylo to proto, že tato exploze barev je konstantní v zastoupení osvětlení obrovské červené hvězdy na mezihvězdném prachu, které dovolil Ricardo Moreira odrážet se v hmotné části – vířivky – celé kráse a nesmírnosti kosmického prostoru, takže je možné takovým způsobem vytvořit pocit singulární dichotomie, tedy být v příjemném a zároveň éterickém prostředí.

galerie

art-on-spa-golden-spa

Zlatá vířivka

Tato vířivka  namalovaná Américo da Costou  je jedním z příkladů Portcril všestrannosti ve vířivkách.

Motiv vířivky byl inspirován řeckou mytologií a umožňuje nám tímto ukázat schopnost transformovat do vířivky právě to, co si budete přát a potřebovat k vytvoření své představy.

galerie

art-on-spa-other

Další inspirace

Díky naší technologii Coril ® jsme schopni reprodukovat jakoukoli uměleckou představu pro Vaší vířivku. Pro ukázku, jak důležitá je inspirace a umění, jsme provedli soutěž – „Creative Art na vířivky“  ve které několik studentů z ESAP – Escola Superior Artistica do Porto prezentovalo své představy o tvorbě na vířivky Portcril. Všechny z těchto návrhů mohou být reprodukovány do reálných modelů!

Limitem je pouze Vaše představivost!

galerie